חוות רוקה

מי אנחנו?

אנחנו אנשי חינוך שיש להם חלום

רוקה היא, לפני הכל, אמו של ניר להב, ממייסדי החווה. רוקה נולדה בארגנטינה בשנת 1930, למשפחת חקלאים, במושבה קטנה שהוקמה על ידי הברון הירש, בשם Rivera. בשנת 1950 היתה לעולה הראשונה מהמושבה. בהגיעה לארץ, הצטרפה לקבוצת החלוצים המייסדים של קיבוץ גזית שבעמק יזרעאל. רוקה היתה הטרקטוריסטית הראשונה של הקיבוץ ובתחילת דרכה בו, עבדה בענף הפלחה. העבודה החקלאית היתה גאוותה הגדולה. ה-caterpillar עליו נהגה, מוצג היום לראווה בכניסה לקיבוץ גזית. רוקה, נפטרה בשנת 2018 בקיבוצה, גזית. לזכרה ולזכר החלוצים המייסדים, שראו בעבודת האדמה ערך עליון, אנו מקימים את החווה ורואים בה המשך ישיר לפועלם של החלוצים משנות הקמת המדינה.

אנו, קבוצה של אנשים- ניר להב, גיא רונן, ליאת קורן, אודי נתיב ומרק ברנשטיין, אנשי חינוך ואנשי עשייה בתחומים שונים, שחברנו יחדיו כדי להגשים את חלומנו לעסוק הן בחקלאות והן בטיפול ובשיקום. כולנו מחויבים להקמת החווה ותורמים מזמננו ומכישורינו להצלחת המיזם.

לצד המייסדים עומד דירקטוריון החווה, ולצידו מוקמים גופי ייעוץ, שכולם יחד  מסייעים להצלחת המקום- וועדה מייעצת בתחום הטיפול,  וועדה  חקלאית.

"חוות רוקה" מאוגדת כחברה לתועלת הציבור והיא עסק ללא מטרת רווח.

מושב חמ"ד

מושב חֶמֶ"ד (חיילים משוחררים דתיים) הוא מושב דתי ציוני במרכז הארץ ליד העיר אור יהודה ובסמוך לכביש 1. המושב נמנה עם מושבי הפועל המזרחי.  הוא הוקם בשנת 1950 על ידי חיילים משוחררים מצה"ל, שעלו לארץ לאחר השואה מצ'כוסלובקיה, מפולין, מרומניה, מהונגריה וממדינות נוספות.  

"חוות רוקה", למעלה מ- 20 דונם חקלאיים, נמצאת בחלקה של אודי ומירב נתיב. אודי ומירב העניקו לנו את הרשות לעשות שימוש בקרקע, מתוך רצון להיות שותפים בהוצאה אל הפועל של מטרות החווה. 

על זה ועל עוד הרבה אנו אסירי תודה להם.

דילוג לתוכן