חוות רוקה

על מעגלי השיקום של "מדקרים ללא גבולות" בחוות רוקה

מהם מעגלי השיקום בדיקור ובמה הם מסייעים?

טיפול הדיקור המוצע במסגרת התוכניות למתמודדים בחוות רוקה, ניתן במתכונת של מעגלי ריפוי קבוצתיים בדיקור אוזן בשיטת NADA, בישיבה שקטה ללא שיח, תוך מדיטציה והתמקדות בתחושות הגוף.

הטיפול במעגל שיקום מסייע לשפר תסמינים פיזיולוגיים השכיחים במצבי סטרס כמו: עוררות יתר, מתח וחרדה, קשיי שינה, עייפות וחוסר שקט. הטיפול יכול לסייע גם לכאבים כרוניים או אקוטיים במקומות שונים בגוף כי הוא מסייע בהרגעה ואיזון כאב.

●     למה הטיפול נעשה במעגל?

טראומה, מתח וחרדה הם מצבים המלווים בתחושת בדידות. הישיבה במעגל, גם ללא מילים, מאפשרת למטופל לראות פיזית שהוא לא לבד, לצאת מבדידותו, גם אם לשעה קלה ולהרגיש חלק מהקבוצה. הישיבה במעגל גם מאפשרת לנו המטפלים קשר עין רציף עם כל המטופלים היושבים במעגל.

●     האם צריכים לשתף במעגל? האם צריך לדבר?

הטיפול במעגל הוא טיפול גוף ולא טיפול בשיחה. אין שיח עם המטופלים או בינהם על מצבם הרגשי או הסיפור האישי שלהם אלא על מה שקורה בגוף. אך ייתכן ויהיה בסוף המעגל שיח שיתופי קצר על תחושות גוף שעלו במהלך הטיפול.

●     מה הקשר בין דיקור אוזן לטראומה?

כשאדם חווה תגובת דחק (Acute Stress Disorder) או אירוע טראומטי הוא חווה אירוע חזק, מהיר וגדול מדי ביחס לחוסנו הרגשי.

במצב שכזה, הגוף עשוי להראות תסמינים שונים גם לאחר האירוע, כאילו הוא עדיין נחווה בגוף, בין התסמינים ניתן לציין עוררות יתר, פלאשבקים, ניתוק וקפיאה.

על פי הרפואה הסינית, באוזן מצויות נקודות שונות המשקפות את איברי הגוף.

בטיפול שאנו מעניקים ומבוסס על פרוטוקול NADA (ראשי תיבות של National Acupuncture Detoxification Association) אנו דוקרים שילוב קבוע של 5 נקודות המסייעות לגוף בויסות הפעילות העצבית וצמצום התגובה הטראומטית.

 ככל שניתן בסמוך למועד אירוע הדחק, כך גדל הסיכוי למניעת ההתקבעות של תסמיני הטראומה בגוף.

הטיפול במעגל בחוות רוקה מסייע להשלמת חויית הקרקוע, ומביא ריפוי דרך עבודת גוף, בשילוב ידיים עם עבודת האדמה בחווה, טיפולים בשיחה, יוגה תרפיה, דבוראות וטיפול בשיחה.

על  "מדקרים ללא גבולות" בחוות רוקה

עמותת "מדקרים ללא גבולות" הינה ארגון בריאות הפועל ברחבי העולם ומטרתו לטפל באוכלוסיות שחוו טראומות רגשיות ופיזיות כתוצאה ממלחמות, אסונות טבע, רעב ועוני. העמותה האמריקאית פועלת ברחבי העולם החל משנת 2005, ומיישמת את שיטת הטיפול שלה גם בקרב יוצאי צבא ארה"ב.  העמותה בארץ, פועלת החל משנת 2012 כעמותה עצמאית, ומונה כ-275 מטפלות ומטפלים ברפואה סינית שהוכשרו לטפל בשיטת העבודה הייחודית של "מדקרים ללא גבולות".

במהלך שנות פעילותנו בארץ צברנו נסיון מעשי רב בטיפול באוכלוסיות שחוו טראומה- בקהילה, במוסדות הבטחון והרפואה מתוך הבנה מעמיקה של מאפייני וצרכי כל אוכלוסייה.

טיפלנו במעגלים לאוכלוסיות רבות, בינהן הלומי קרב, משפחות שכולות, שורדי שואה, נערות בסיכון  ועוד.

במהלך החודשים האחרונים של מלחמת "חרבות ברזל" טיפלנו באוכלוסיות רבות ברחבי הארץ – משפחות מפונים מהדרום ומהצפון, משפחות חטופים, משפחות שכולות, אמהות לחיילים, ניצולי מסיבת נובה ומשפחותיהם.

קיימנו מעגלים למאות חיילי צה"ל ביחידות הלוחמות, שוטרים ואנשי כוחות הבטחון. טיפלנו באנשי ונשות מעגל הטראומה –  מתנדבי זק"א, צוותי הזיהוי באבו כביר, צוותי סיוע פסיכולוגי ועו"סיות, צוותי רפואה בבתי חולים, מוסדות בריאות הנפש, ומטפלי גוף נפש.


המטרה שלנו בחוות רוקה .

להיות בית למתמודדי PTSD , לשקם לשפר מנגנונים שנפגעו תוך רכישת יכולות ויסות, חשיבה ואיזון חדשות.  

להתעמק- עוד על טיפולי שיקום הכלולים במסגרת הטיפולים בחווה :

 

 

דילוג לתוכן